Skutecznie i dyskretnie

Wykrywamy podsłuchy

Wycena usługi

Skan pomieszczeń

Wyciek istotnych danych czy po prostu naruszenie prywatności – niezależnie od poziomu zagrożenia, nikt nie chce być podsłuchiwanym przed osoby trzecie. Bez względu czy jest to małżonek, firma konkurencyjna, czy inna organizacja, która mogłaby zyskać na dostępie do wrażliwych informacji. Świadczymy skan pomieszczeń w budynkach biurowych, mieszkalnych, a także każdych innych weryfikując, czy na ich terenie nie znajdują się podsłuchy i inne urządzenia szpiegujące rozmowy i działania osób w nich przebywających.

Kiedy należy skorzystać z usługi?

Skan pomieszczeń warto zlecić jeszcze w ramach akcji prewencyjnej – jeżeli wiemy, że w pokojach są przekazywane istotne informacje, należy od razu się zabezpieczyć. W ten sposób można sprawdzić czy ktoś inny już nie zdążył zainstalować podsłuchu. Jednak jeżeli nie zostało to wykonane odpowiednio wcześnie, należy go zrealizować, gdy tylko zaczniemy mieć nawet najmniejsze podejrzenia. Nie warto ryzykować i zrzucać winę na paranoję – lepiej być posądzonym o nadwrażliwość, niż mierzyć się ze skutkami wycieku danych.

Kto przede wszystkim jest zagrożony podsłuchem?

Tak naprawdę każdy – w naszym życiu prywatnym i zawodowym spotykamy się z osobami, które zawsze będą chciały wiedzieć więcej. Możliwe, że chcą poznać przyczynę Państwa sukcesu, upewnić się czy nie zachodzi niewierność małżeńska, a także zdobyć informacje, które mogą później wykorzystać przeciw działalności gospodarczej.

skan pomieszczeń należy wykonać w gabinetach kierowniczych oraz konferencyjnych w przedsiębiorstwach, w obiektach rządowych, a także w sypialniach domów czy apartamentów mieszkalnych.

Najczęściej spotykane rodzaje podsłuchów

Każdy skan pomieszczeń należy wykonać przede wszystkim pod kątem podsłuchów przekazujących dane poprzez fale radiowe oraz tradycyjnego sprzętu nagrywającego. Choć oba typy urządzeń są niebezpieczne, ten drugi jest rzadziej wykorzystywany i raczej spotyka się go wyłącznie w budynkach mieszkalnych. Jest to spowodowane faktem, że osoba, która zainstalowała tzw. „pluskwę” musi ponownie udać się do pomieszczenia i zabrać ją ze sobą w celu odsłuchania. Zazdrosnemu małżonkowi będzie łatwiej wykonać takie działanie, niż np. przedstawicielowi firmy konkurencyjnej.

Jak działamy?

Prawidłowo wykonany skan pomieszczeń powinien obejmować połączenie działań manualnych ze sprzętowymi. Oznacza to, że wstępne przeszukiwanie przestrzeni można wykonać poprzez dedykowane detektory – przystosowane do różnego rodzaju podsłuchów. Jednak niezależnie jak zaawansowanym technologicznie sprzętem dysponujemy, technologia ciągle się rozwija, więc skuteczność prac można zagwarantować wyłącznie poprzez samodzielne skanowanie każdego centymetra pokoju. I to właśnie robimy, sprawdzając każdy, nawet najbardziej ukryty zakamarek.

Co należy wykonać po zakończeniu skanowania?

Niezależnie czy podsłuch został wykryty, czy nie, pomieszczenie należy zabezpieczyć przed osobami trzecimi. Można dokonać tego na wiele sposobów, np. ograniczając dostęp do pokoju poprzez dedykowane karty czy kody, a także instalując alarm.